Początkowo żółto-niebiescy mieli zmierzyć się z serbskim FK Radnik Surdulica, lecz doszło do zmiany rywala. FC Vorskla wskoczyła bowiem w miejsce Radnika. Już w 32. minucie Ukraińcy prowadzili 3:0, ale jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony bramkę dla Arki zdobył Michał Borecki. Asystował mu Przemysław Stolc. Na tym podopieczni trenera Łobodzińskiego nie poprzestali.

Na drugą połowę z z wyjściowego składu Dumy Trójmiasta wybiegł tylko Azacki. Pozostała dziesiątka zawodników została wymieniona. Na kwadrans przed końcem spotkania Olaf Kobacki dał gdyńskiemu zespołowi kontaktowe trafienie. Ładnym prostopadłym zagraniem popisał Kacper Skóra. Jak się finalnie okazało, był to ostatni gol dzisiejszym meczu. Drugie 45 minut gry w wykonaniu Arki wyglądało zdecydowanie lepiej od pierwszych.

Za Arką połowa rozegranych sparingów. Dotąd nasza drużyna dwukrotnie musiała uznać wyższość oponenta. Ponadto raz zremisowała. Arkowców w Turcji czekają jeszcze 3 testowe mecze. Najbliższym przeciwnikiem będzie młodzieżowa reprezentacja Korei Południowej (do lat 23). Sparing ten zaplanowany jest na 3 lutego.

Arka Gdynia (skład wyjściowy): Chudy - Lipkowski, Marcjanik, Azacki, Stolc - Borecki - Gaprindashvili, Adamczyk, Hafez, Jurkiewicz - Szymański.

Zestawienie na drugą część gry: Lenarcik - Predenkiewicz, Dobrotka, Azacki, Gojny - Skóra, Gol, Zieliński, Kobacki - Czubak, Turski.

Bramki: 17' Kovtalyuk, 21' Kane, 34'?, 44' Borecki, 79' Kobacki.